By Terry · dekoratívka

RECENZIA: Ombre Blackstar od By Terry (4 Bronze Moon)

V dnešnej recenzii predstavím jeden zo svojich vianočných darčerkov – krémový očný tieň vo forme pera s názvom Ombre Blackstar od By Terry v odtieni 4 Bronze Moon. Je to jeden z bestsellerov značky, a tak niet divu, že si našiel miesto práve v darčekovom sete.

Očný tieň sa z pera dostáva pomocou otočného mechanizmu. “Tuha” nie je práve najtenšia, a teda ak si s ním chcete urobiť očnú linku, vyžaduje si to trochu umu, ale dá sa to zvládnuť. Ak ho chcete rozmazať do stratena, treba pracovať rýchlo, inak sa na viečku “uzamkne” a už s ním nepohnete. Jeho výdrž je teda jeho veľkou prednosťou. Ja ho používam tak, že najprv na horné viečko nakreslím hrubšiu linku, ktorej okraje rozmažem do stratena plochým štetcom s krátkymi, mierne do okrúhla strihanými štetinami (v mojom prípade Sephora č. 19 Smudger – avšak tento konkrétny sa už nevyrába). Keďže sa treba ponáhľať, najprv urobím jedno a potom druhé oko. Následne pridám tenšiu linku, len pri korienkoch rias. Tento očný tieň výborne drží aj na spodnej “vodnej” linke, pričom absolútne nedráždi oči. Potom stačí iba pridať mascaru a decentný každodenný look je na svete.

4 Bronze Moon som porovnala s dvoma podobnými, ktoré mám doma. Odtieňovo sa takmer sa zhoduje s Color Tattoo od Maybelline 53 On and on Bronze (to bol mimochodom kedysi hit), ale v porovnaní s ním má o niečo väčšiu intenzitu a zároveň menej odráža svetlo. Ja som sa trochu obávala “oranžových” podtónov (ktoré sú vidno hlavne vedľa ceruzky od Bourjois), ale úplne zbytočne – nie sú nijako výrazné a oko nepôsobí unaveným dojmom. Výdrž som už v krátkosti spomenula. Situácia je taká, aká je, nelíčim sa na celý deň, ale keď som tento očný tieň použila okolo poludnia, nepohol sa až do večerného odlíčenia, a to aj vrátane spodnej vnútornej linky.

Ombre Blackstar je dostupný na zahraničných e-shopoch v ôsmich decentných odtieňoch. Niekedy sa dajú dostať aj cestovné veľkosti, čo tiež môže byť zaujímavé, lebo ak sa nejaký produkt hodí “so sebou”, tak je to práve tento. Ja som s ním nadmieru spokojná a už teraz sa teším na testovanie zvyšku darčekového setu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s