Clinique · Evian · Lancôme · Origins · pletovka · Uriage

Starostlivosť o pleť – zima 2021

Vítam nás vo februári a hneď takto z kraja mesiaca sa povenujem mojej aktuálnej zimnej pleťovej rutine. Nie je to úplne nepopísaný list – niečo prenášam z minula – ale svoje miesto v nej si našli aj tri novinky.

Ráno začínam svojou obľúbenou kombináciou termálna voda v spreji + lotion. Na e-shope DM som objavila termálku Evian (aktuálne ju tam bohužiaľ nenachádzam) – už som ju kedysi mala a vyhovovala mi, preto som sa k nej rada vrátila. Má veľmi jemný rozprsk – až tak že na pleti vytvorí len akúsi hmlu, ktorú ani netreba zotierať, a na tú priamo aplikujem niekoľko kvapiek Moisture Surge Hydrating Lotion od Clinique. Všetko pekne vtlačím do pleti a nechám asi dve minúty pôsobiť (kým si umyjem zuby). Nasleduje očný krém (viac o ňom nižšie v článku) a pleťový krém Moisture Surge Intense (v inovovanej verzii) od tej istej značky.

Je určený na veľmi suchú až zmiešanú pleť a vďaka svojmu lipidovému komplexu by mal posilňovať a chrániť kožnú bariéru (údajne až 72 hodín, čomu úplne neverím), aby bola odolnejšia proti vonkajším vplyvom, a aby udržala čo najviac hydratácie. Jeho textúra je gélovo-krémová a pomerne hutná, nečakajte, že sa do pleti vpije hneď. Bezprostredne po nanesení vytvorí na pleti akoby “mastný” film, ale táto vrstva sa postupne vsiakne a zostane hydratovaná a vyživená pleť. Bohužiaľ neviem povedať, ako tento krém spolupracuje s make-upom, lebo už mesiac a pol pracujem z domu a líčim sa fakt minimálne. Ale keď to zistím, buď to doplním sem, alebo napíšem o tom do článku o spotrebovancoch.

Večernú časť rutiny začínam čistením pleti / odličovaním. V tejto oblasti je všetko po starom – na tvár používam Miel-en-mousse od Lancôme a na oči (ak treba) dvojfázový odličovač od Uriage. Po nich nasleduje očný krém, aktuálne Anti-Aging Power Eye Cream z radu Plantscription, ktorý som objavila v minuloročnom adventnom kalendári Origins. Prezentuje sa vo forme mini-flakóna s pumpičkou. Obsahuje biely hutnejší krém, ktorý pomerne rýchlo splynie s pleťou. Používam ho niekoľko dní, preto ho ešte nechcem hodnotiť, ale prvý dojem z neho je veľmi pozitívny. Z rovnakého radu pochádza aj sérum, ktoré použijem následne na celú tvár. Je svetložltkastej farby a o niečo hustejšie, ako normálne séra bývajú (predpokladám, že je to tým, že je určené na zrelú pleť), ale do pleti sa vsiakne bez problémov a dodá jej okamžitú vzpruhu. Na záver aplikujem tan istý krém ako ráno, teda Moisture Surge Intense od Clinique.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s