Real Techniques · recenzia · stetce

RECENZIA: Real Techniques Everyday Essentials Set

Štetce značky Real Techniques používam už viac ako sedem rokov (články nájdete tu); ich pomer cena/výkon sa mi zdá neprekonateľný. V dnešnom článku sa spolu pozrieme na set Everyday Essentials, ktorý je dostupný aj v sieti DM drogérie.

IMG_6844p

Obsahuje štyri štetce a hubku na make-up. Tej sa dnes venovať nebudem, posunula som ju do nedávnej giveaway (pretože z tejto kategórie mám čo aktuálne používať). Čo sa týka štetcov, trochu zmenili vizuál. Zmizla čierna pogumovaná časť, čo je dobre, lebo časom jej kvalita šla dole a lepili sa na ňu rôzne špinky. Čo je ale bohužiaľ zmena k horšiemu, je iný tvar rukoväte. Predtým sa v určitom mieste zužovala a to uľahčovalo úchop; teraz je všade rovnako hrubá (tenká) a nedrží sa mi až tak dobre. Toto platí pre všetky štetce okrem jedného. U štetín (ich kvality či jemnosti) som žiadnu zmenu nezaznamenala. Naopak, nové je číselné označenie štetcov a farebné odtiene rukovätí (pričom stále platí, že jedna farba reprezentuje jedno “miesto určenia”.)

FotoJet (10)

Keďže ku každému z týchto štetcov vlastním aj jeho staršiu verziu, rozhodla som sa ich porovnať a vyhodnotiť, či zmeny, ktoré nastali, boli k lepšiemu, alebo to radšej malo zostať po starom.

IMG_6840p

RT 400 – Blush Brush: tulipánovitý štetec určený na lícenku, ktorý v mojom prípade našiel využitie na aplikáciu púdru. Dá sa s ním naniesť samozrejme aj tá lícenka, ale pre mňa je na tento účel príliš “košatý”. Oproti starej verzii sa štetiny o kúsok predĺžili a zdá sa mi, že je aj užší, ale to môže byť iba zdanie spôsobené tým, že stará verzia po tých rokoch stratila tvar. U tohto štetca mi obzvlášť prekáža rukoväť jednej hrúbky; v predchádzajúca verzia sa v ruke držala oveľa lepšie.

RT 402 – Setting Brush: na rozjasňovač alebo púder; keďže to prvé nepoužívam, aplikujem ním púder na menšie plochy, napríklad na očné okolie alebo nos. Oproti staršiemu vydaniu sa tvarovo vôbec nezmenil.

IMG_6839p

RT 300 – Deluxe Crease Brush: pôvodne určený na zapracovanie a strácanie očných tieňov v ohybe oka, ale odporúča sa aj na aplikáciu a rozotretie korektora pod očami. To je aj môj spôsob použitia, keďže do ohybu je pre mňa príliš objemný. To platilo ako pre jeho staršiu zaoblenú verziu, tak aj pre novú so “zvončekovitým” tvarom. Tento štetec vlastne zaznamenal najväčšiu premenu (nebyť popisku tak vlastne ani neviem, kam ho mám priradiť) a podľa mňa úplne zbytočne. Tak ako bol pôvodne, mi vyhovoval na sto percent. Nehovorím že teraz je zlý, ale už to nie je ono. Musím sa pre istotu pozrieť, či pôvodný zaguľatený štetc náhodou nefiguruje v portfóliu značky pod iným názvom.

RT 200 – Expert Foundation Brush na aplikáciu tekutého alebo krémového make-upu. Ako aj pri prvom lícenkovom, ani tu mi nevyhovuje tvar rukoväte. Tvar štetín sa mi zdá v novej verzii zaoblenejší, ale na funkčnosť to nijako nevplýva. Make-up do pleti zaprecuje bezchybne a bez šmúh.

Ak to mám zhrnúť, tento set je skutočne dobre poskladaný a obsahuje taký ten základ napríklad pre niekoho, kto so štetcami začína. Aj cena (24,99 €) je za štyri kvalitné štetce a hubku podľa mňa adekvátna. Škoda akurát toho nového tvaru rukoväte, ktorý sa prejavil hlavne u tých hrubších štetcov. Ak ale niekto predchádzajúcu skúsenosť s touto značkou nemá, myslím, že mu to prekážať nebude.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s