dekoratívka · Orlane · recenzia

RECENZIA: Multi Soleil Pressed Powder od Orlane

Na dnešnú recenziu som sa veľmi tešila, lebo sa jedná o krásny produkt, ktorý mi robí veľkú radosť. Tým by mohlo byť hneď v úvode povedné všetko, ale nebojte sa, neodbijem to jednou vetou.

IMG_0753p

Okolo štvorfarebného púdra Multi Soleil Pressed Powder od značky Orlane som krúžila niekoľko mesiacov. Vnímala som ho ako nádherný objekt, ale nebola som si úplne istá jeho využiteľnosťou pre moju osobu. Ale nakoniec som si povedala, že netreba byť rozumným za každú cenu, a kúpila si ho ako darček sama pre seba k narodeninám.

Na začiatok sa musím pristaviť pri obale, ktorý považujem asi za najkrajší vo svojej zbierke (hoci pri mojom počte dekoratívky to nie je až taký výkon). Ale aj keď ho porovnám s obalmi luxusných značiek, určite bude v prvej päťke (ak nie trojke). Hnedá s bronzovým nápisom a obrázkom inštitútu Orlane na Champs Elysees je pre mňa stelesnením elegancie. Pripočítajme k tomu ešte zamatovú ochrannú kapsičku a nemenej chic papierovú škatuľku a vynikajúci prvý dojem je zaručený.

Orlane kolaz

Vo vnútri nájdeme štvoricu púdrov: jeden studený ružový a tri rôzne odtiene béžovej v neutrálnom tóne. Farebne sa veľmi vhodne dopĺňajú. Ich pigmentáciu by som označila za stredne sýtu, pre bežné denné použitie absolútne dostačujúcu. Ich výsledný efekt na tvári je potom saténový, neobsahujú vyslovene trblietky, ale napriek tomu sa svetlo od tváre pekne odráža. Na čo chcem zvlášť upozorniť – produkt je pomerne dosť parfumovaný. Vonia veľmi príjemne, ako old school rúž na pery, ale predsa ma tá intenzita zaskočila. Našťastie, postupne používaním vôňa vymizne a aktuálne ju cítim, iba keď nos priložím úplne k povrchu púdru.

Tento “štvorpúder” som si kúpila s veľkým predsavzatím, že budem “bronzovať” a že s tým najtmavším odtieňom sa pokúsim aj o nejaké kontúrovanie, ale pravda je, že som stále taká bledá, že by to na mne vyzeralo veľmi neprirodzene (alebo by som si musela okrem tváre bronzovať aj dekolt a ramená a ktovie, čo ešte). Takže od mojich veľkých plánov som ustúpila a používam ho ako lícenku. Väčšinou zmiešavam pravú polovicu, teda ružovú časť s tou stredne béžovou, alebo pridám ešte aj tú najsvetlejšiu. Vznikne z toho pekný koralový odtieň hodiaci sa môjmu farebnému typu. Lícenku nanášam skoseným štetcom; priamo v panvičke trochu práši, ale pri nanášaní vôbec a vydrží na tvári celý deň.

Toľko teda moje dojmy a poznatky. Možno sa časom odhodlám aj na to bronzovanie a kontúrovanie, ale zatiaľ som s Multi Soleil Pressed Powder-om spokojná aj ako s “iba” lícenkou. A asi 2x som ho použila aj ako očný tieň – tým najsvetlejším zjednotiť viečko a ten najtmavší jemne do vonkajšieho kútika a fungovalo to. Takže je dosť možné, že sa z tohto púdru nakoniec stane moja univerzálna cestovná paletka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s